گاهی اوقات یک معذرت خواهی ساده، مسیر زندگی یک انسان را تغییر می دهد.

دسته بندی: دسته‌بندی نشده
10 بازدید

گاهی اوقات یک معذرت خواهی ساده، مسیر زندگی یک انسان را تغییر می دهد.

»حضرت شاهگراف«

گاهی اوقات یک معذرت خواهی ساده، مسیر زندگی یک انسان را تغییر می دهد.جدیدترین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز

از استادیوم تا اینستاگرام علیه مهاجم شمالی
رحمتی، قربانی حمایت از علی قربانی!

پرسش:

این چه اتفاقاتی است که در زندگی برایم رخ می دهد؟ چگونه می توانم این ها را هضم کنم آخر؟

پاسخ:

در يك نگاه كلي مي توان گفت حوادثی که در جهان طبیعت روی میدهد، چند گونه است:

1. مصائب خود ساخته
برخی بلاها به دست خود انسان ایجاد میشود. قرآن کریم میفرماید: إِنَّ اللَّهَ لاَ یَظْـلِمُ النَّاسَ شَیئا وَ لَـَکِنَّ النَّاسَ أَنفُسَهُمْ یَظْـلِمُونَ ؛ (یونس، آیه 44) خداوند هیچ بر مردم ستم نمیکند؛ ولی این مردمند که بر خویشتن ستم میکنند

خیلی اوقات ما بدون توجه کارهایی انجام داده یا تصمیم هایی در زندگی مان می گیریم که بعد از مدتی، اثرات ناشی از آن به صورت مشکل در زندگی مان بروز پیدا می کند. این قبیل مشکلات، ثمره بی تدبیری و اشتباهات خودمان است. این مشکلات همانطور که با بی تدبیری ایجاد می شوند، با تدبیر هم قابل حل هستند.

2. کفاره گناهان
گاهی اوقات نیز خداوند برخی بلاها و مشکلات دنیوی را متوجه انسان میکند تا کفاره گناهانش بوده و پس از مرگ گرفتار عذابهای سخت تر و دردناکتر نشود.

3. امتحان
برخی بلاها نیز برای آزمایش کردن مردم رخ میدهد. آنچنانكه در قرآن کریم آمده است: وَلَنَبْلُوَنَّکُم بِشَیْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِّنَ الاْمْوَ َلِ وَ الاْنفُسِ وَ الثَّمَرَ َتِ وَبَشِّرِ الصَّـَبِرِین؛َ (بقره، آیه 155) قطعاً شما را به چیزی از قبیل ترس و گرسنگی و کاهشی در اموال و جانها و محصولات میآزماییم و مژده باد شکیبایان را

4. ترفیع درجه
نوع ديگری از بلا که هم مؤمنین دارند و هم اولیای خدا، ترفیع درجه است. ابتلائات و مشکلات مانند کوره ای که سنگ طلا را به طلای ناب تبدیل می کند، روح ّآدمی را صیقل داده و ظرفیت او را برای دریافت رحمات الهی افزایش می دهد.

تمام انواع مصائب، غیر از مشکلاتِ خودساخته، در نهایت به مصلحت انسان است و او را در جهت رسیدن به کمال و سعادت یاری خواهد کرد.

ارسال سوالات از طریق ربات زیر:

️ ir bot

پرسش از طریق شماره تلفن زیر :

096400

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

اخلاقی

دیدگاه‌ها برای گاهی اوقات یک معذرت خواهی ساده، مسیر زندگی یک انسان را تغییر می دهد. بسته هستند
etheporne